Национално издателство за образование и наука "Аз Буки"
33 четвъртокласници участват на Втората национална олимпиада „Знам и мога“. Основно училище „Паисий Хилендарски“ в Силистра е домакин на благородна надпревара.
Планетата Земя е на прага на глобална екокатастрофа и единственото спасение за част от хората е да населят нова планета. Това не е нов роман, нито сценарий за филм, а възможен сюжет, в който ни пренасят ученици от V до VIII клас в Сливен.
Приказките за краха на висшето образование са силно преувеличени, заяви пред в. „Аз Буки“ ректорът на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ чл.-кор. Иван Илчев.
Осъзнатата промяна в мисленето може да донесе реални ползи, свързани с опазването на околната среда и природата. А това означава по-добро качество на живот.
Безконтактен електромер, който измерва изразходваната енергия много по-точно и по-евтино от сегашните уреди, работи в БАН. Засега обаче той все още е прототип, който търси своя производител.
Изследванията на лазерно депозирани наноструктури донесоха на д-р Силвия Бакалова наградата „За жените в науката“ за изключителен принос в науката.
Семейство Арабаджиеви – тя е учителка и води фолклорен състав, той е инженер и председател на българското дружество. Танцовият състав се нарича „Български рози“, а дружеството „Св. св. Кирил и Методий“ събира българската общност на Окланд.
Омръзна ми да слушам за календара на маите или за китайския календар.
Над 3000 родители, деца и учители от десет общински детски градини в столицата се включиха в инициативата „Вкусните градинки – уроците на природата“.
Есето на немски език „Какво значение имат за мен книгите и библиотеките?“ на Велена Хаджийска от ХІ „б“ клас на Гимназията за чужди езици в Ловеч бе отличено в конкурс сред езиковите гимназии с немски език в страната.