Национално издателство за образование и наука "Аз Буки"
Лаборатория за виртуално инженерство, предназначена за потребностите на български студенти и докторанти, бе открита в Технологичния университет в Карлсруе. Той е партньор на Факултета за германско инженерно обучение и промишлен мениджмънт на Техническия университет в София.
Портфолиото е паспорт за компетентност, пояснява в интервю за в. „Аз Буки” заместник-министърът на образованието, младежта и науката Милена Дамянова.
Очакваме да стартира дунавската стратегия, съобщава Н. Пр. Адраш Клейн, посланик на Унгария у нас. Отношенията между страните ни са добри, но има върху какво да работим. Имаме нужда от по- добро сътрудничество в сферата на образованието и науката.
Учителката по информатика и информационни технологии от 73-о СОУ „Владислав Граматик” в София Мими Виденова е една от 365-те личности на образованието в света. Нейно интервю се появи на блога на вицепрезидента на "Майкрософт" за образованието в цял свят Антъни Салцито.
Описана в текстовете на Паисий Хилендарски. Обвита в легенди за геройството на воините на цар Иван Шишман в последните им битки срещу войските на Османската империя. Намираща се на по-малко от 20 километра от центъра на София, крепостта Урвич пази спомени за отминало величие и разкази, станали част от българската история.
Руският културно-информационен център в София бе домакин на поредния научно-практически семинар за преподаватели по руски език. Темата за новите постъпления на учебно-методическа литература в Центъра събра русисти от София и региона.
Казват, че Твърдица е най-красивото и най-българско село в Молдова, където работят много творчески колективи. През 1996 г. се взима решение в селото да бъде открит Музикален колеж за български народни инструменти и танци, филиал на Кишиневския музикален колеж „Щефан Няга”.
За първи път Министерството на образованието, младежта и науката ще ръководи оперативна програма. „Наука и образование за интелигентен растеж” стартира от 2014 г. и ще се изпълнява до 2020 г.
219 училища в цялата страна спечелиха проекти по мярката „Без отсъствие” от националната програма „На училище без отсъствие”. Сред тях най-много са школата в област Враца – 24. На второ място с 19 училище се подреждат областите Сливен и Стара Загора.
Фирма от Центъра по предприемачество на Лесотехническия университет създава интериор за хора в неравностойно положение. Идеята за изграждане на комплекс, в който хора в неравностойно положение да прекарват приятно свободното си време стои в основата на фирмата “Re-Walk”. Тя е една от 10-те учебни компании на Център за насърчаване на предприемачеството към Лесотехническия университет.